ČLÁNKY, TEXTY, FOTO ...

STAL JSEM SE PRACUJÍCÍM DŮCHODCEM

17.12.2014 14:29

20 spokojených let v důchodovém věku 2

Po dosažení důchodového věku jsem v zaměstnání odstoupil z řídící funkce. Vedením firmy mi pak bylo nabídnuto, abych v práci ještě pokračoval jako pracující důchodce a uvedl do praxe dosud neexistující post tiskového mluvčího.

Bylo to v době (rok 1994), kdy funkce mluvčích rychle vznikaly na všech úrovních. Převážně v nich však vystupovali mladí lidé. Já jsem byl se svými 60 lety trochu raritou. Proběhlo to však dobře. Naše firma dokonce získala v roce 1998 novinářské   ocenění Signum temporis za informační otevřenost.

Padesát let práce u jedné firmy

Funkci mluvčího jsem skončil v 65 letech a předal místo nástupci. Po nějaké době se však změnil vlastník firmy, všude se šetřilo a při tom bylo také zrušeno toto funkční místo. Trvalo to však jen krátkou dobu. Když se obchodní partneři a novináři začali podivovat, proč se ETA v médiích odmlčela, zda nemá nějaké problémy apod., byla tato funkce opět obnovena.

Pro mě bylo překvapením, když mně nové vedení firmy, po poměrně krátké době, nabídlo návrat do práce. V 67 letech jsem tak poznal comeback (česky „návrat na výsluní“), který trval až do mých 70 - ti let. Pak, po padesáti letech práce u jedné firmy, jsem skončil zaměstnání definitivně.

„EŤÁK“ celým svým srdcem

Po dalších deseti letech, v roce 2014, mě čekalo v tomto směru ještě jedno překvapení. V Hlinsku vnikly spory o to, co udělat s nevyužitou částí bývalé firmy ETA. Dostalo se to až do krajské redakce Mladé fronty. Pan šéfredaktor si vzpomněl, že jsme kdysi spolupracovali, a udělali se mnou, při této příležitosti, rozhovor jako s pamětníkem. Vznikl z toho článek s názvem „Eťák celým srdcem“. Na fotografii jsem byl vyobrazen mezi výrobky ETA, které dosud používáme v naší domácnosti.

 

 

 

Zpět

Vyhledávání

Fotografie použita dle Creative Commons AGirlNextDoor  © 2008 Všechna práva vyhrazena.